Плочите с надписа от Паметника на съветската армия трябва да бъдат премахнати. Те представляват опасност за преминаващите граждани, съобщиха днес от пресцентъра на Столична община.
В констативен протокол, съставен от експерти на дирекция „Общински строителна контрол“ на Столична община, са описани недобре закрепените елементи на фронталната част след разрушаването на част от плочите с надписа.
Протоколът с установените нарушения по фасадните плочи и нуждата от цялостно премахване ще бъде връчен на областния управител на София.
Паметникът на съветската армия е публична държавна собственост, за чието стопанисване отговаря областният управител на София. В законовия срок след връчване на протокола ще бъде издадена заповед от кмета Йорданка Фандъкова за премахване на плочите от надписа на Паметника на съветската армия, които "представляват опасност за преминаващите в близост граждани".
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
7450
9
25.02 2023 в 18:26
Тъкмо обратното - навсякъде по света демонтират паметниците на варварската съветска армия. На много места се изгавриха с тях преди това както е редно.
6316
8
25.02 2023 в 18:09
5944
7
25.02 2023 в 11:52
2985
6
25.02 2023 в 11:28
8842
5
25.02 2023 в 09:26
2878
4
25.02 2023 в 00:28
Най-вече за да има къде да си сложи сам 10 плюсчета.
10853
3
24.02 2023 в 23:06
От какво ги е страх столична община,има решение много отдавна!!!
Хайде веднъж и завинаги да приключим с това национално унижение!!!
16112
2
24.02 2023 в 23:02
6316
1
24.02 2023 в 22:56
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен
Демерджиев призова стопаните на пътя да се събудят. Иначе ще сезира прокуратурата за престъпно бездействие