Перник остана без парно заради авария в основното съоръжение в ТЕЦ "Република", съобщи БНР.
От местната топлофикация заявиха, че вече се работи по отстраняването на аварията.
Очаква се нормалният режим на работа да бъде възстановен в края на деня.
Междувременно бе съобщено, че перничани ще могат да следят в реално време какво се гори в ТЕЦ "Република", защото "Топлофикация–Перник" е предоставила на общината достъп до камерите си.
Системата за видеонаблюдение и контрол осигурява проследяване в реално време на вида на подаваното гориво от всички точки към котелния цех, както и на общото място за съхранение на горивото.
По настояване на кмета Станислав Владимиров на партера в сградата на общината е поставен монитор, така че да може да бъде осъществяван и граждански контрол.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
24551
1
01.02 2020 в 08:00
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци