Първите български полярници от 28-та ни експедиция пристигнаха в базата ни в Антарктида

OFFNews 24 November 2019 в 09:36 2720 1
Първите български полярници от 28-та ни експедиция пристигнаха в базата ни в Антарктида

Снимка Български антарктически институт

Първата група от 28-та Национална антарктическа експедиция пристигна в българската база на остров Ливингстън, съобщи командирът на базата ни "Св. Климент Охридски" Драгомир Матеев към 7:30 ч. тази сутрин.

Българите са пристигнали след 4-дневно плаване през бурния проток Дрейк с бразилския военен кораб Аlmirante Ary Rongel, в условия на силно вълнение и вятър.

Дебаркирали са с надуваеми гумени лодки, заедно с целия си багаж.

Те са били изненадани приятно, когато са видели, че - за разлика от последните няколко години - базата не е затрупана със сняг и групата може веднага да започне изпълнението на задачите си.

Следете новините ни в :
    Най-важното
    Всички новини
    X

    Все повече руснаци напускат Крим. Фронтова линия с Камен Невенкин 24.06.2026