Нивото на язовир "Копринка" е критично ниско, предаде Нова ТВ. То е паднало до 13%.
Язовирът се използва за напояване и за производство на електрическа енергия.
Според дневния бюлетин на Министерството на околната среда и водите на 26 септември нивото на язовира е 19.061 млн. м3, което е 13.40% от общия му обем.
Нивото във водоема е паднало до критичните 13%. Според последните данни на Министерството на околната среда и водите в язовир „Копринка” постъпват 0.9 куб. м. в секунда, а се източват около 3.5. Хората, които стопанисват изкуствения водоем, са много.
Според ръководителя на морски клуб Кольо Радуков ниското ниво на водата е явление, което се повтаря всяка година.
"Водата продължава да се източва, рибата започна да мре", допълни той.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни