Намерени са още два мъртви лешояда - двойката Симона и Светлин

OFFNews 14 January 2026 в 15:30 2938 3
Отровен лешояд

Снимка Зелени Балкани

Мъртвият лешояд под гнездото на двойката.

За още два отровени лешояда съобщи еко организацията "Зелени Балкани".

Така общият брой за погубените птици в Котленския Балкан достигна седем.

Последните открити птици са двойката Симона и Светлин. И те са били отровени чрез примамка в трупно месо от кон и овце - вероятно поставени срещу набези на вълци и чакали по домашни животни.

"Зелени Балкани" разказват трогателната история на двойката лешояди, които са загинали преди размножителния период:

Следете новините ни в :
    Най-важното
    Всички новини
    За писането на коментар е необходима регистрация.
    Моля, регистрирайте се от TУК!
    Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

    1315

    3

    Mumko

    14.01 2026 в 21:45

    Българина на село си остава един прост балкански субект. Слага отрова а не мисли, че може да направи страшна поразия. Същите тези купуват и ДДТ от Турция и пръскат нивите, нищо, че е най-вредните и отровно вещество .

    24373

    2

    dolivo

    14.01 2026 в 19:37

    Срамота.

    Като се занимавате да забранявате на ловджиите отстрелване, животновъдите взимат нещата в свои ръце, а там прошка с поминъка няма.

    Две ракии и всичко мре.

    3747

    1

    TheRealDruckertreiber

    14.01 2026 в 16:15

    Ужасно. Срещу 29 милиона евро, Тома Белеф ще посади нови - Асен и Пенка.
     
    X

    Карл Бушби - човекът, който 27 години върви към дома си и обиколи света пеша