Традиционното литийно шестви на втория ден от Великден ще тръгне днес от Бачковския манастир с чудотворната икона на Света богородица.
Иконата на Божията майка ще бъде изнесена от храма и ще бъде пренесена на ръце от миряните до местността Клувията, на 2 километра над манастира.
В тази местност се намира скалният параклис, в който две овчарчета са намерили чудотворната икона в началото на 16 век и то точно на втория ден от Великден.
Твърди се, че иконата е нарисувана от евангелиста Свети Лука, изографисал и първообраза на Христос, а за нея е позирала самата Богородица.
Следобед, под звуците на църковните камбани, иконата се връща обратно в Бачковския манастир.
Стотици миряни участват всяка година в това шествие. Вярва се, че иконата изцелява болни и дарява с деца бездетни жени.



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
13.04 2015 в 15:38
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци