
Искам да сменим цялостно концепцията за работата на КАТ – да не е целта залавяне на нарушител, който да бъде глобен, а да се върви към превенция.
Това обяви вътрешният министър Цветлин Йовчев след парламентарния контрол по повод смяната на директора на КАТ-София – досегашният шеф Богдан Милчев беше заменен със заместника му Иво Писанов.
“Затова публикувахме кои са местата на камерите, искаме полицейските служители да стоят пред опасните участъци, а не след тях, за да предпазят гражданите да не извършат нарушения, за да не пострадат хора.
Трябва да се намали спирането на гражданите, да се намали максимално контакта на хората с полицаите”, обясни новата концепция Йовчев.
Той призна, че все още не е преборена корупцията в КАТ, но според него има напредък в борбата с подкупите.
Следете новините ни в :























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Съдът остави в ареста петимата тийнейджъри, обвинени за смъртта на мъжа в Пловдив (обновена)
Зеленски е шести по доверие. Преди него са генералите му
Съдът остави в ареста петимата тийнейджъри, обвинени за смъртта на мъжа в Пловдив (обновена)
Съдът остави в ареста петимата тийнейджъри, обвинени за смъртта на мъжа в Пловдив (обновена)