И Белене след Елин Пелин отказа да приеме семейство бежанци. Сирийците са от Дамаск и са в града по покана на католическия свещеник, желанието им обаче да се установят трайно в града не се харесва на местните.
Те имат статут и адресна регистрация, но вече не смеят да се разхождат в града, разказа бТВ. Ръководителят на "Фондация Белене" Михаил Маринов обясни, че до преди дни бежанците са се разхождали спокойно из центъра на града, но вече усещата напрежението и дори не желаят да излизат навън. Хората в града не искат да коментират темата.
Семейството вече има адресна регистрация в града, но засега се чувстват желани само в католическия храм, стопанисван от отец Паоло.
Поради създалото се напрежение семейството вече обмисля при възможност да напусне страната ни.



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
15911
20
07.03 2017 в 21:40
18058
17
07.03 2017 в 14:32
17761
15
07.03 2017 в 13:23
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
83938
14
07.03 2017 в 11:27
Сега разбра ли или да ти измисля друга метафора?
18101
12
07.03 2017 в 10:42
83938
11
07.03 2017 в 10:02
Католическите свещеници нека се съсредоточат в тва, в което са най-добри-да бъркат в гащите на момченцата от църковния хор и да не се бъркат къде им не е работа...
ДБ: Хората на Радев предлагат рекорден дефицит, сравним с управлението на Виденов
Подмолно през бюджета кабинетът на Радев ще закрие Комисията по досиетата
Минута мълчание в НС в памет на загиналите деца на АМ ''Тракия''
Как ще се избира нов ВСС: Депутатите решават днес
Подмолно през бюджета кабинетът на Радев ще закрие Комисията по досиетата