Исаму Акасаки, Хироши Амано и Шуджи Накамура спечелиха Нобеловата награда за физика, съобщиха от Нобеловия комитет.
Наградата им е присъдена заради изобретяването на ефективни сини светодиоди, които са източници на силна светлина и са енергоспестяващи.
Тримата японски учени ще си разделят наградата от 1,2 млн. долара.
Церемонията по връчването на наградата ще се проведе по традиция на 10 декември в Стокхолм.
В понеделник бяха обявени и носителите на Нобеловата награда за медицина за 2014 г. Награда беше присъдена на Джон О'Кийф, Мей-Брит Мозер и Едвард Мозер за това, че са открили клетки, които създават позиционираща система, „вътрешен GPS” в мозъка.
Следете новините ни в :


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни