ЦСКА постигна четвърта поредна победа в Първа лига

OFFNews 28 септември 2023 в 22:37 1043 0

цска

Снимка Официален сайт на ЦСКА

ЦСКА започва да радва феновете

Отборът на ЦСКА победи с 2:0 у дома Локомотив София с голове на Майкъл Естрада в последен двубой от 11-ия кръг в българския шампионат.

След четвъртата си поредна победа "червените" се намират на четвърто място с 21 точки. Локомотив София пък допусна второ последователно поражение и е само с 9 точки на 14-та позиция в Първа лига.

Преди почивката домакините имаха инициативата със сериозно игрово преимущество. В 17-ата минута Тобиас Хайнц подаде за Дюкенс Назон, който беше покрит от защитата на гостите и отправи неточен шут.

Три минути по-късно Назон нанесе силен удар към вратата на Локомотив, но Александър Любенов се справи със ситуацията.

В 26-ата минута Майкъл Естрада би силно от свободен удар, но отново Любенов отрази опита за попадение. Последва извеждащ пас на Естрада за Хайнц, той преодоля вратаря, но Ивайло Найденов изби топката от голлинията.

Натискът на "червените" даде резултат пет минути преди почивката. Естрада се разписа от съвсем близка дистанция след разбъркване в наказателното поле на "червено-черните" при изпълнение на ъглов удар. Това е първо попадение за нападателя от Еквадор с екипа на столичани.

В 45-ата минута отново Естрада беше точен във вратата на Локомотив, след като излезе сам срещу Любенов и с техничен удар направи 2:0.

По-малко от минута след началото на втората част Иван Турицов подаде за Дюкенс Назон, но Александър Любенов се справи с опита за гол на хаитянина.

В 49-ата минута стражът гостите се намеси решително при опита за реализиране на хеттрик от Майкъл Естрада.

Любенов пак се намеси решително след удар на Амос Юга в 66-ата минута, а Лука Иванов замени контузения Алан Диас в състава на Локомотив.

В 70-ата минута Карлос Франса пропусна да върне гостите в мача, след като не успя да преодолее вратаря на "армейците" Густаво Бусато.

Влезлият като резерва Калоян Кръстев също не успя да се разпише срещу бившия си отбор ЦСКА малко преди изтичане на редовното време на двубоя.

Всички резултати и голмайстори от кръга:

Първенство на България по футбол, срещи от 11-ия кръг в efbet Лига:

Етър (В. Търново) - Пирин (Благоевград) 0:2 (0:2)
Голмайстори: 0:1 Борис Тютюков 8, 0:2 Борис Тютюков 45+1
червен картон: Валери Христов (Етър) - 60-а минута

Крумовград - Арда (Кърджали) 1:3 (0:3)
Голмайстори: 0:1 Джелал Хюсеинов 4, 0:2 Преслав Боруков 17, 0:3 Умар Сако 30, 1:3 Салсо Рапосо 62

ЦСКА - Локомотив (София) 2:0 (2:0)
голмайстори: 2:0 Майкъл Естрада 40, 45