OFFNews 14 април 2023 в 17:09 1954 0

Локото

Снимка Фейсбук на ПФК Локомотив

"Железничарите" не знаят прошка

Локомотив София победи Пирин Благоевград с 2:0 в среща 26-ия кръг на efbet Лига и задълбочи кризата при "орлетата".

С успеха отборът на Станислав Генчев се изкачи на осмо място в класирането с 37 точки само на точка след седмия Славия, докато Пирин прекъсна серия от четири мача без загуба и остава 14-и с 21 точки.

На стадиона в квартал "Надежда" домакините доминираха, но пропуски в завършващата фаза им попречиха да поведат по-рано в резултата. В 13-а минута Карлос Франса технично финтира Александър Дюлгеров и от удобна позиция стреля покрай вратата. Малко по-късно и Антонио Вутов отправи удар, но над вратата на Пирин.

В добавеното време на първата част Антонио Вутов центрира от корнер и Давид Малембана с глава прати топката в мрежата.

След почивката "железничарите" продължиха да диктуват събитията на терена и стигнаха до втори гол. В 80-а минута Франса бе съборен в наказателното поле и реферът Радослав Гидженов посочи бялата точка, а Антонио Вутов хладнокръвно реализира отсъдената дузпа за 2:0.