Левски с категорична победа в мач №250 на Мъри

OFFNews 19 март 2023 в 19:04 1706 0

Левски

Снимка Официален сайт на Левски

Левски напипва верния ритъм под ръководството на Мъри

Отборът на Левски постигна категорична и лесна победа над Арда в Кърджали с 3:0 като гост в 24-ия кръг на първенството. С успеха си днес сините от София събират 41 точки, излизат на 4-ото място, но са на 7 от 3-ия ЦСКА 1948. Арда (Кърджали) остава на 8-а позиция с 35 точки и все още може да се пребори за място в топ 3.

Роналдо, Рикардиньо и Ивелин Попов от дузпа вкараха за успеха на Левски, като това беше и среща номер 250 за треньора Станимир Стоилов в Първа лига. Другата добра новина за Стоилов е, че защитата му не допуска попадение в трети пореден двубой.

"Първо, наистина искам да кажа, че това беше един успешен следобед. Една добра победа за нашия отбор срещу един доста стойностен и стегнат отбор като Арда. Естествено, в паузата за националните отбори ще влезем в добро настроение и победа с 3:0. Общо взето, от показаното в играта мисля, че победата ни не будеше съмнение. По-доволен останах от първото полувреме, когато отбелязахме и двата гола. Имахме и още ситуации за реализирани.

Но един добър мач. Да не пропусна да благодаря на отбора на домакините, че въпреки атмосферните условия, се погрижиха теренът да бъде полят преди мача и на почивката. Което показва, че когато искаш да градиш отбор, ти създаваш максимално добри условия за игра и на противника си. Има стадиони, където отиваме, а имат възможности, но за да не се облагодетелства бързия футбол, не поливат терените. Така че Арда в това естество показват европейско поведение и явно тука искат да градят европейски отбор.

250 мача в елита на България? Това е моята Родина, тука е започнала моята кариера. Винаги съм бил щастлив и доволен, че мога да водя Левски. Даже не знаех, че имам 250 мача. Сираков ми каза това. Не е малко, когато сериозна част от тях са били начело на Левски. Нашата задача е да радваме хората, а мачовете се трупат с времето напред", коментира наставникът на "сините" Станимир Стоилов.

Всички резултати от кръга:

Ботев Враца - Пирин Благоевград 0:0

Арда Кърджали - Левски 0:3 (0:2)
Голмайстори: 0:1 Роналдо 6, 0:2 Рикардиньо 32, 0:3 Ивелин Попов 49-дузпа

Ботев Пловдив - Локомотив Пловдив 1:1 (0:0)
голмайстори: 1:0 Антоан Баруан 81, 1:1 Джаспър ван Хертум 83-автогол

от събота:
Берое - ЦСКА 1948 1:3 (1:2)
голмайстори: 0:1 Ивайло Чочев 10, 0:2 Елитон 35, 1:2 Вини Трибуле 36, 1:3 Георги Русев 86
червен картон: Густаво Каскардо (Берое) 79

Хебър - Лудогорец 1:3 (1:1)
голмайстори: 0:1 Спас Делев 22, 1:1 Арсенио Валпорт 44, 1:2 Спас Делев 70, 1:3 Игор Тиаго 90+4

ЦСКА - Спартак Варна 1:0 (1:0)
голмайстор: 1:0 Маурисио Гарсес 14