Ботев срази Локо в пловдивското дерби, Неделев блести с гол-красавец (видео)

OFFNews 04 декември 2018 в 19:32 1737 0

Снимка botevplovdiv.bg

Ботев победи с 2:0 Локомотив пловдивското дерби от 17-ия кръг на Първа лига, играно на стадиона в парк "Лаута".

Голямата звезда тази вечер определено бе Тодор Неделев. Националът асистира от корнер на Кристиан Димитров в началото на второ полувреме, а в 67-ата минута вкара гола на сезона с великолепен прехвърлящ удар от центъра.

Все пак футболистите на треньора на Бруно Акрапович имаха доста възможности да обърнат развоя на събитията в това дерби, но длъжници на тима се оказаха Анте Аралица и Вилим Посинкович.

Така "Канарчетата" си върнаха на "черно-белите" за поражението с 0:1 на "Коматево" от първия мач и изравниха победите в дербито срещу градския противник, като двата тима имат вече по 39 триумфа от 108 мача в първенството.

Ботев вече е на четвъртото място в класирането с актив от 32 точки, с 2 повече от Берое, който по-рано днес загуби от Черно море с 0:1. Локомотив пък е 9-и с 22 пункта и може да се смъкне с една позиция надолу, ако Славия спечели гостуването си на Дунав в четвъртък.