Ню Инглънд спечели за шести път Супербоул

OFFNews 04 февруари 2019 в 09:25 1626 0

Отборът на Ню Инглънд Пейтриътс спечели за шести път в историята си финала на Националната футболна лига на САЩ.

На стадиона в Атланта Том Брейди и компания победиха с 13:3 Лос Анджелис Рамс, като мачът остана в историята като първия финал за Супербоул, в който имаше само един тъчдаун. Той бе дело ва Сони Мишев в четвъртата част.

Така "патриотите" имат вече положителен баланс във финалите за Супербоул - 6 спечелени срещу 5 загубени.

Куотърбекът на Ню Инглънд Том Брейди вдигна шести трофей в кариерата си, като стана и най-възрастният победител - на 41 години.

Наставникът на Пейтриътс Били Беличик пък влезе в историята като най-възрастният треньор, вдигал трофея, със своите 66 години.

Очакванията за зрелищен мач не се оправдаха. Шоуто на полувремето също беше доста постно и едва ли ще се запомни дълго.