Протестиращи сформираха няколко фейсбук групи, в които призовават за "окупиране" на НДК в 10 ч в събота (22 юни) по време на срещата на Партията на европейските социалисти (ПЕС), чийто председател е Серегей Станишев.
Целта е да се даде по-голяма гласност на исканията на демонстриращите срещу правителството и да ги чуят европейските политици и чуждите медии, отразяващи форума.
Столична община вече обяви, че няма да разреши провеждане на протест в района на НДК по време на партийната среща. Това обаче не разколеба инициаторите. "Площадът пред двореца е голям и ще има място за забавления и позитивизъм", пишат те.
Близо 10 000 потребители на Фейсбук са заявили готовност да участват в мирна демонстрация пред НДК утре на общо три Фейсбук страници (тук, тук и тук).
Протестиращите призовават да не се показва нито физическа, нито вербална агресия към европейските гости, защото "те не са виновни, че Станишев е неспособен лидер".
Участници в групите призовават за "проТЕСТ за интелигентност", който гласи:
Няма да обиждаме турците. Мафията няма народност.
Няма да обиждаме обикновените граждани с леви убеждения. Те не са "червени боклуци". Мафията няма цвят.
Няма да използваме нецензурни думи. Ненужно е. Не искаме това да са първите думи на малките деца с нас.
Няма да отвръщаме на провокатори и ще ги наказваме с най-тежкото за тях — игнориране. Държим на възпитанието и достойнството си.
Уважаваме служителите на МВР, грижещи се за безопасността ни и им благодарим сърдечно за адекватните усилия.
Други смятат, че трябва да се постави ултиматум на управляващите, че ако премиерът Орешарски не подаде оставка до довечера в 21 часа, утре да очаква буквално окупиране на НДК.



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
22.06 2013 в 03:46
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
21.06 2013 в 18:17
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
21.06 2013 в 16:02
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
21.06 2013 в 15:45
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
21.06 2013 в 15:43
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
21.06 2013 в 15:37
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
21.06 2013 в 15:28
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
21.06 2013 в 15:22
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен
Демерджиев призова стопаните на пътя да се събудят. Иначе ще сезира прокуратурата за престъпно бездействие