От днес поскъпват найлоновите торбички с дръжки.
Само пликовете за многократна употреба няма да бъдат обложени с екотакса, която плащат производителите. За всички останали торбички, крайният потребител ще плаща между 50 стотинки и 1 лев, защото, освен екотаксата, производителите ще включат и други разходи.
Производителите, министърът на околната среда и водите Нона Караджова и министърът на финансите Симеон Дянков постигнаха компромисно решение, след среща в събота, да не се плаща екотакса за торбичките за многократна употреба. Решението бе взето след протест на фирмите и предупреждение от тяхна страна, че ще бъдат съкратени между 3 хиляди и 6 хиляди работници.
Следете новините ни в :



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен