Бизнесменът Николай Банев ще бъде глобен с 50 000 евро за разлива в Девня.
Вчера беше открит пробив в голям резервоар за съхранение на химически вещества в „Полимери” АД в Девня. Според пожраната във Варна – няма опасност за населението, замърсяване на околната среда или предпоставки за извънредна ситуация.
Фалиралото предприятие „Полимери“ е собственост на бизнесмена.
Заради неизпълненото предписание на „Полимери“ за съхранение на веществото, ще бъде наложен акт, в размер до 50 000 евро.
Оказва се, че течовете са предизвикани заради амортизация на резервоарите. От тях трябва да бъдат взети проби в акредитирана лаборатория, за да се установи дебелината и устойчивостта им според даденото предписание от РИОСВ-Варна.
Както е известно, изтеклото количество е 30-40 литра.

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
06.05 2012 в 18:34
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци