Допълнителната 6-месечна валидност на личните карти и шофьорските книжки, приета със Закона за извънредното положение заради COVID-19, започва да изтича от днес.
Преди половин година бе гласувано удължаване на валидността за територията на страната на двата вида лични документи, които изтичат в периода от 13 март до 31 октомври. Това означава, че ако личната карта и шофьорската книжка изтича на 13 септември, от 14 септември тя е невалидна.
Най-дълго документите ще могат да се използват, ако датата на валидност им е 31 октомври - тогава те изтичат на 31 март 2021 г.
Необходимо е да се напомни на хората да си погледнат датата на валидност, за да не бъдат неприятно изненадани, припомнят експерти, цитирани от Нова тв.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен