15-годишното момиче, което бе блъснато от кола на кръстовището при 95 СОУ в ж.к. "Хаджи Димитър" в София, е с тежка гръдна травма, обявиха на брифинг от Столичната полиция. Настанено е в болница "Пирогов" и ще бъде оперирано.
По-късно от лечебното заведение съобщиха, че е в стабилно състояние.
Сигнал за инцидента е получен малко след 08:00 ч.
Според свидетели на инцидента детето е пресичало на пешеходна пътека, на зелен светофар, когато е пометено от колата. Возилото също е преминало на зелен светофар.
Пробите за алкохол и наркотици на жената, управлявала автомобила, са отрицателни. Тя е на 49 години и е правоспособна от 1994 г. До този момент има 7 нарушения, които са предимно на скоростните режими.
По случая е образувано досъдебно производство.


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
13799
2
16.12 2025 в 22:54
-1243
1
16.12 2025 в 13:18
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел
Мицкоски обвини България, че е застрашила сигурността на семейството му
Никола Цолов се запътва към Формула 1, пишат испански медии