Мъж стреля по сградата на Трето районно полицейско управление в София рано тази сутрин, съобщи БНР.
Куршуми са пробили стъкло на един от прозорците.
Първоначалната информация сочеше, че няма пострадали, но часове след стрелбата стана ясно, че двама полицаи са ранени леко. Единият служител на реда е с охлузвания на лицето. Прегледан е на място и е отказал хоспитализация. Вторият е с разкъсно-контузна рана на главата, потвърдиха от Центъра за спешна помощ пред "24 часа".
Извършителят е 64-годишен. Той е стрелял с ловна карабина, за която няма разрешително. Малко по-късно е бил арестуван.
Първоначалната и непотвърдена информация сочеше, че той е с психично заболяване. Впоследствие Нова тв съобщи, че мъжът има криминална регистрация и срещу него тече разследване за притежание на взривни вещества.
Образувано е досъдебно производство.
Изяснява се как стрелецът се е сдобил с оръжието.






















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
3934
1
10.01 2023 в 11:46
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други