Кокаин за 3 млн. лева спряха на Дунав мост край Видин

OFFNews 02 май 2025 в 13:11 1125 0
кокаин

Снимка АПС

Задържаният кокаин

Контрабанда на кокаин за около 3 000 000 лева бе осуетена на Дунав мост 2 Видин - Калафат, съобщиха от прокуратурата.

Около 08,00 ч. на 30.04.2025 г. на Дунав мост 2 Видин – Калафат митническите служители спират за проверка влизащ в страната хладилен камион, пътуващ от Белгия за Турция.

Превозното средство е селектирано за щателна митническа проверка.

При извършения контрол в товарния автомобил са открити 10 вакуумирани пакета с бяло прахообразно пресовано вещество.

При извършен полеви наркотест веществото е реагирало на кокаин. Общото му тегло е 11,36 кг. Стойността на иззетия наркотик, определени по цени за нуждите на съдопроизводството, възлиза на около 3 000 000 лева.

Водачът на товарния автомобил – 47-годишният гражданин на Турция Б.Й., е привлечен в качеството на обвиняем за контрабанда на високорисково наркотично вещество през границата на страната. Той е задържан за срок до 72 часа с постановление на прокурор.

Предстои съдът да се произнесе по внесеното от Окръжна прокуратура – Видин искане за вземане на мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо него.

Виж още за:
    Най-важното
    Всички новини
    Най-четени Най-нови
    X

    Манол Глишев: "Днешните протестиращи са хора, които не се задоволяват с малко"