Продължава акцията по издирването на алпиниста Боян Петров в Хималаите. Днес се отваря прозорец от добро време за това.
Българинът изчезна на 3 май при опит да изкачи върха Шиша Пангма.
Днес двамата китайски алпинисти и двама шерпи, които вчера достигнаха най-високия лагер 3, ще се опитат да се качат до върха Шиша Пангма, съобщи БНТ, като се позова на главния организатор на експедицията Деян Петков.
Втори екип ще се изкачи от лагер 2 до лагер 3 за втори оглед.
От Китай алпинистът Кирил Петков обясни, че се организира втори полет на хеликоптерите от летището в Катманду, които също да се включат в издирването. До момента базовият лагер не е получил обаждане от спасителите под върха.
Следете новините ни в :

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец