41 бежанци са открити в микробус на автомагистрала "Тракия" тази сутрин, съобщи "Фокус".
Около 7,15 ч. при при 146 км на магистралата в посока София полицейски патрул вижда аварирала кола и мъж, което сменя спукана гума. След беседа с него, шофьорът сам признал, че превозва 41 души без документи.
Те са на възраст между 20 и 30 години, всичките са мъже и са в добро състояние. 40 от тях са от Афганистан, а един - от Йордания.
Шофьорът е 39-годишен българин и е криминално проявен. Мигрантите се разпитват. По думите им са искали да стигнат до София. Все още обаче не е ясно как са преминали границата и колко са платили за трафика.
Уточнява се и къде ще бъдат настанени след приключване на разпитите.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец