Няма надежда за оцелели след взрива в завода в село Горни Лом вчера.
Това обяви директорът на "Пожарна безопасност и защита на населението при бедствия и аварии" Николай Николов след извършения оглед.
По думите му жертвите на взрива са 15 души.
"От огледа, който извършихме, надеждите за намиранe на оцелели се изпариха. Смятам, че 13 мъже и две жени са загинали. Съобщихме го и на близките, допълни Николов.
Сред загиналите са и трима души от ръководството. Две от жертвите са съпруг и съпруга, които имат 5-годишно дете.
„Взривът е бил изключително силен. Две от сградите ги няма. Образувал се е кратер. Гората е сериозно засегната, както и околните сгради. Отломки от 150-200 килограма са летели навсякъде”, каза Николов.
По думите му, за да се стигне до подобно развитие на нещата, явно има човешка грешка.
На мястото на взрива е имало три коли, които са били в неузнаваемо състояние.
"Ще продължим да обхождаме района и да намерим нещо. Но след това, което видях, не се вижда нито частичка от жив човек", заяви Николов.
Същинският оглед на мястото на взрива в завода в село Горни Лом ще започне утре сутринта. Ще бъде спазен срокът от 24 часа, който изтича довечера в 21.40 часа, но поради това, че в този час на денонощието е тъмно и няма да има възможност служителите на военните и МВР да направят огледа, затова той ще започне утре рано по светло.
Една от версиите за инцидента е невнимание при отваряне на мините и недоглеждане от страна на служителите е причината за трагедията.
Междувременно правителството обяви 3 октомври за ден на национален траур. Премиерът Георги Близнашки отмени програмата си за днес и утре.



























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
03.10 2014 в 13:43
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
02.10 2014 в 21:47
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
02.10 2014 в 20:17
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
02.10 2014 в 20:06
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
02.10 2014 в 20:06
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
02.10 2014 в 19:42
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
02.10 2014 в 19:42
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
02.10 2014 в 17:13
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
02.10 2014 в 15:58
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
02.10 2014 в 15:43
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен
Демерджиев призова стопаните на пътя да се събудят. Иначе ще сезира прокуратурата за престъпно бездействие