
Министерският съвет прие Решение за одобряване на проект на Закон за изменение и допълнение на Закона за лекарствените продукти в хуманната медицина, съобщиха от правителствения пресцентър.
Предлаганите промени са свързани с въвеждане на мерки за преодоляване на недостига на лекарствени продукти, усъвършенстване на Специализираната електронна система за проследяване и анализ на лекарствените продукти (СЕСПА), както и подобряване на действащата нормативна уредба в областта на лекарствените продукти.
На следващо място със законопроекта се осигурява изпълнение на мерки от Плана за намаляване на административната тежест, приет с Решение № 233 на Министерския съвет от 2024 г.
С подобряването на действащата нормативна уредба в областта на лекарствените продукти, се цели да се гарантира сигурността в процеса по лекарствоснабдяването и ограничаване случаите на липси или недостиг на жизненоважни за населението лекарствени продукти.
Друг очакван резултат е постигането на повече прозрачност и проследимост в процесите по доставката на лекарствени продукти между различните участници и задоволяване на потребностите на българските граждани. Като гаранции за постигането на посочените резултати са въведени и съответните санкции при нарушаването на закона.
Следете новините ни в :


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Германските власти откриха трети дрон на летището в Лайпциг
Германските власти откриха трети дрон на летището в Лайпциг
Хората станаха като зли кучета: Как се живее в Русия
4,7 по Рихтер разлюля Вранча