Сметките на осем общински болници са запорирани. Това заяви зам.-председателят на Българския лекарски съюз д-р Юлиян Йорданов пред Нова тв.
Причината е задължения над 100 000 лева.
Съгласно постановление на Министерския съвет от декември ако болница има над 100 000 лева дългове, сметките се запорират.
Д-р Йорданов поиска спешна намеса от министерствата на финансите и на здравеопазването.
Сред осемте болници са тези в Димитровград, Никопол, Чирпан и Поморие.
Той прогнозира, че в понеделник може би ще бъдат получени подобни известия и от други болници.
"Тези болници са изправени пред фалит. Те няма да могат да се разплатят със служителите си", допълни той.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни