Около 200 души са се ваксинирали срещу коронавирус в денонощния кабинет на УМБАЛ "Св. Иван Рилски" в София през нощта.
Много хора избират да се ваксинират нощем, защото смятат, че няма да има опашки и за да не губят работния си ден, обясни д-р Яна Здравкова по БНТ.
"Стараем се организацията да бъде стриктна, но през нощта се създадоха опашки заради големия интерес. Цялата процедура отнема около 5-10 минути", обясни тя.
Най-честите странични ефекти са грипоподобен синдром - температура, ставни и мускулни болки, главоболие, обща отпадналост, които могат да продължат 24-36 часа. Уместно е след 36 часа хората да потърсят лекарска помощ,
Има мотивация, интересът към ваксините е голям, каза още д-р Здравкова.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен