OFFNews 30 септември 2022 в 20:39 1649 0

Волейбол

Снимка FIVB.org

Волейболистките ни отпаднаха още в груповата фаза на световното

България отпадна от Мондиал 2022 по волейбол за жени. В четвъртия си мач от група "С" българките загубиха с 1:3 (21:25, 27:25, 20:25, 15:25) срещу Канада и напускат турнира след четири поредни поражения.

Селекционерът Лоренцо Мичели започна със стартов състав Лора Китипова, Силвана Чаушева, Елица Атанасийевич, Мира Тодорова, Мирослава Паскова, Нася Димитрова и либерото Мила Пашкулева.

Двуоят в Лодз не започна добре за България и канадките поведоха с 10:5. Стигна се до изравняване и 20:20, но Канада спечели пет от следващите шест разигравания и взе аванс в резултата.

Във втората част българките имаха аванс от 21:18 и пропуснаха три точки за изравняване на резултата, но постигнаха краен успех при 27:25.

В третия гейм канадският отбор взе преднина при 14:10, след което успя да затвърди превъзходството си, за да поведе отново при 25:20.

В последната част грешките в българския отбор зачестиха и Канада лесно се поздрави с победата след 25:15.

Елица Атанасийевич беше най-резултатна за България с 18 точки, а Мирослава Паскова добави още 16 точки.

Киера ван Рик се отличи с 22 точки за канадския тим, който имаше сериозно превъзходство при атаката.

Последният двубой на България е срещу Казахстан в събота. Изходът от срещата е без значение за двата състава. Българският отбор е на пето място в група "С" и записва най-слабото си представяне на Световен шампионат, оставайки извън топ 16.