Волейболистите ни на 1/4-финал на Евроволей 2017

OFFNews 30 август 2017 в 20:29 23954 0

Националите по волейбол се класираха на 1/4-финал на Европейското първенство в Полша, след като обърнаха Финландия в мач с ужасяващо начало и забележителен край с 3:1 (23:25, 25:21, 25:11, 25:12) в плейофната среща, която се игра в зала “Таурон Арена” в Краков.

В следващата фаза отборът на Пламен Константинов ще се изправи срещу този на Сърбия в спор за място на полуфиналите от Евроволей 2017. Двубоят е в четвъртък и отново ще се изиграе в Краков.

Срещата с Финландия определено не започна по най-добрия начин за нашия състав. Българите допускаха много грешки от сервис и подариха куп лесни точки за скандинавския съперник, който по индивидуална класа отстъпваше сериозно.

След това обаче волейболистите на селекционера Пламен Константинов взеха инициативата и изравниха геймовете.

В третия гейм България даде само 11 точки на съперника, а в четвъртия – 12, което е показателно за разликата в нивата на двата отбора.

Диагоналът Цветан Соколов отново бе най-резултатен за България с 21 точки (1 ас). Центърът Николай Николов (2 аса, 3 блокади) и Тодор Скримов (3 аса) добавиха по 15.