Националите по волейбол с втори успех в Лигата на нациите

OFFNews 11 юни 2021 в 23:29 1898 0

Мъжкият национален отбор на България отбеляза втори успех в Лигата на нациите. Лъвовете надделяха след петгеймова драма над Нидерландия с 3:2 (25:18, 18:25, 17:25, 25:22, 15:13) в последен мач от третия уикенд в Римини (Италия).

След този успех момчетата на Силвано Пранди запазват 14-а позиция във временното класиране със 7 точки (2 победи, 7 загуби). Тимът на Нидерландия е 15-и с една победа, 8 загуби и 3 точки.

Капитанът Цветан Соколов и Мартин Атанасов не попаднаха в стартовия състав заради здравословни проблеми.

Пранди заложи на следните играчи: Георги Сеганов, Радослав Парапунов, Аспарух Аспарухов, Светослав Иванов, Николай Колев, Николай Къртев – Владислав Иванов (Георги Петров, Гордан Люцканов, Денис Карягин, Владимир Станков).

България премина през много трудни моменти, като имаше амплитуди в играта си. В крайна сметка демонстрира решителност и воля в най-важния момент за крайния успех. Имаше настроение и усмивки, а младите играчи намериха своя игрови ритъм. Много силен мач направи Денис Карягин, който бе с основен принос за победата. Аспарух Аспарухов и Георги Сеганов също се откроиха.

Мачът започна с отличен старт за България и домининация в първата част, която бе спечелена с разлика. Възходящата линия не се запази и последваха два гейма, в които съставът ни сякъш бе заспал. В тях нямаше истинско протвопоставяне и Нидерландия ни разби.

В четвъртата част настъпи пробуждане, а това дойде и благодарение на предприетите рокадите в състава. Денис Карягин внесе оживление, а стабилната му игра в атака даде тон за нов възход. Тимът ни намери верния път и спечели гейма, като мачът стигна до пети решителен гейм.В него България имаше водеща роля от начало докрай. Въпреки усилията на холанските волейболисти начело със звездата Нимир Абдел-Азиз нашите успяха да парират всички опити за противодействие и се поздравиха с крайния успех.

Най-резултатен за победата бе Денис Карягин с 15 точки (1 ас), 13 реализира Светослав Иванов (2 аса, 3 блокади). За съперника Нимир Абдел-Азиз бе реализатор с 29 точки (4 аса), 17 точки добави Роберт Андринга (4 аса, 2 блокади).