Националите по волейбол с поредна загуба в Лигата на нациите

OFFNews 10 юни 2021 в 00:30 1796 0

Мъжкият национален отбор на България отбеляза шесто поражение във Волейболната лига на нациите в Римини (Италия). Воденият от Силвано Пранди тим отстъпи на световния шампион Полша с 0:3 (19:25, 15:25, 12:25) в първия си мач от третия уикенд на надпреварата.

С това "лъвовете" остават на 14-а позиция с една победа, шест загуби и 5 точки. съставът на Полша е водач в класирането с 18 точки (6 успеха, 1 загуба).

Стартов състав на България: Георги Сеганов, Радослав Парапунов, Аспарух Аспарухов, Георги Петров, Николай Къртев, Николай Колев, Владислав Иванов-либеро (Гордан Люцканов, Светослав Станков, Денис Карягин, Светослав Иванов)

Разпределителят Георги Сеганов изведе България с капитанската лента за първи път в своята кариера. Цветан Соколов не бе на линия заради възпален нерв на гърба, но се очаква да бъде в игра срещу Бразилия и Нидерландия. Гордан Люцканов пък направи своя дебют в официален мач.

Само в началото на първия гейм националите имаха известно преимущество до 8:6. Съперникът изравни при 10:10, след това направи точкова серия и поведе с 13:10. В средата „Дружина полска“ увеличи аванса си и затвора гейма с разлика.

В следващите две части Полша демонстрира класата си и не позволи никакво противодействие. Селекционерът Силвано Пранди потърси рокади, но те не дадоха резултат. Съперникът вземаше голям аванс от началото, като поведе с 8:3 и 9:3 в геймовете и спечели категорична победа.

Най-резултатен за нашите бе Георги Петров с 9 точки (2 блокади), 8 точки реализира Аспарух Аспарухов. За Полша, Бартош Беднож бе над всички с 14 точки (2 аса, 1 блокада).

На 10 юни България излиза срещу олимпийския шампион от Рио 2016 Бразилия от 19:00 часа.