Дървени германки изхвърлиха волейболистките ни

OFFNews 27 септември 2017 в 22:19 50165 0

Националките по волейбол излетяха от Европейското първенство след загуба, която не трябваше да допускат. Момичетата на селекционера Иван Сеферинов отстъпиха изключително драматично на Германия с 2:3 (25:14, 20:25, 25:16, 19:25, 11:15).

Бундестима е съставен предимно от изключително дървени състезателки и трудно ще намерим по-подходящ съперник да влезем в Топ 8. Няма как да биеш някой "на момиче" в първия гейм и после да загубиш.

Е, напрахме го пред около 1000 зрители в залата на Националната гимнастическа арена в Баку. Но цяло първенство играем мачове с тайбрек и загубихме най-важния.

Нашите сами си поставиха за цел място в осмицата. А имаха сили и за нещо повече. Това е жалкото. Иначе всеки губи.

Германия пък среща домакините от Азербайджан на четвъртфинал. Бившата съветска република вече взе подбеда над същия съперник в групите.