Двама мигранти са прегазени от влак в Северна Македония, съобщиха местните власти, цитирани от БТА.
Товарен влак е ударил двама души, докато са спели в тъмното близо до релсите. Инцидентът е станал рано в сряда в южната част на страната край село Миравци, близо до границата с Гърция.
Не се съобщава от каква националност са мигрантите.
При подобен инцидент през 2015 г. бяха убити 14 мигранти от Афганистан и Сомалия. Полицията заяви, че е засякла стотици мигранти през последните месеци, след като Балканският маршрут, който преминава през Северна Македония, стана по-активен след вдигането на ограниченията за пътуване заради COVID -19.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец