Научно-изследователски център към министерството на здравеопазването на Виетнам води преговори с Русия за производството на ваксината срещу COVID-19 "Спутник V", съобщи Ройтерс, като се позова на виетнамски медии.
Първоначално руският партньор ще прехвърля полуфабрикати заедно с инструкции към центъра "Поливак" за производство на около 50 млн. дози годишно, съобщи онлайн изданието ВнЕкспрес (VnExpress), без да назовава партньора.
Представител на "Поливак" потвърди пред Ройтерс, че преговорите са в ход, но отказа подробности.
На по-късен етап центърът ще произвежда ваксината от нулата.
Виетнам преговаря и за закупуване на ваксината "Спутник V" от Русия за вътрешна употреба, преди да започне производство в страната.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни