Германското списание "Шпигел" предизвика остри реакции след като излезе с корица, изобразяваща американския президент Доналд Тръмп, държейки нощ и отрязаната глава на Статуята на свободата.
Под рисунката на Тръмп се виждат и думите "Америка на първо място" - послание, на което републиканецът силно наблегна по време на речта си по встъпване в длъжност.
"Това е обезглавяване на демокрацията, обезглавяване на свещен символ", коментира авторът на корицата пред "Уошингтън поуст". Художникът Едел Родригез и е кубинец, пристигнал в Щатите през 1980 г. като политически бежанец.
Корицата се появява седмица след като Тръмп подписа указ, ограничаващ пътуването към Щатите на всякакви бежанци и имигранти от седем държави. Милиардерът неведнъж е използвал Германия като лош пример за справяне с миграционните проблеми и е критикувал решенията на канцлера Ангела Меркел.




















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
19507
4
04.02 2017 в 21:23
Оня ден, интересна случка във фашистки Париж.
Клет бежанец, стресиран, репресиран от Асад-Тиранозавров решил да упражни Свободата на Словото и на Свободно придвижване в ЕС, при това на емблематично място като Лувъра.
Започнал да вика - Аллаху Акбар, шовинистичните фашисти-полицаи да вземат, да вземат да го застрелят... Без съд, без присъда...
Къде отива ЕС??? При Тръмп ли???
29321
1
04.02 2017 в 14:47
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци