Повече от 500 мъртви пингвина са открити по бреговете край Сао Пауло за изминалия месец.
Учените са обезпокоени и в момента изследват причината за гибелта на водните птици.
Предварителни предположения сочат, че може да са умрели от глад, тъй като аутопсията е установила, че коремите им са празни.
Има вероятност по-студените води около бреговете да са прогонили рибата и морските птици да са останали без храна.
Според друго предположение, пингвините не са успели да се приспособят към силните течения и по-ниските температури.
„Това, което сериозно ни тревожи тази година, е абсурдно високата цифра на загинали пингвини и то за много кратък период. Не сме виждали нищо подобно през последните десетилетия”, заяви Тиаго до Насимиенто – директор на националния аквариум в Бразилия.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
ДБ: Хората на Радев предлагат рекорден дефицит, сравним с управлението на Виденов
Подмолно през бюджета кабинетът на Радев ще закрие Комисията по досиетата
Минута мълчание в НС в памет на загиналите деца на АМ ''Тракия''
Как ще се избира нов ВСС: Депутатите решават днес