Антидепресанти за 5 милиарда рубли са изпили руснаците през първите 9 месеца на годината. Това е увеличание на разходите за такива лекарства със 70% в сравнение със същия период на 2021 г.
Това съобщи сайтът Медуза (включен в регистъра на "чуждестранните агенти"), като се позовава на ТАСС. Руснаците са закупили 8,4 милиона опаковки антидепресанти, ръстът е 48%.
Най-често антидепресанти са купували жителите на Москва (1,3 хиляди опаковки на 10 хиляди възрастни жители), на Санкт Петербург (1,2 хиляди), Московска област (976), Карелия (939) и Ростовска област (909).
Потреблението на успокоителните се е увеличило с 44% спрямо същия период на миналата година. В периода от януари до септември тази година руснаците са закупили 108 милиона опаковки от такива лекарства, като са похарчили 13,9 милиарда рубли (+56% спрямо миналата година).
Експертите обясняват това с войната, страховете от последствията от санкциите, както и с повишеното търсене през март, когато руснаците купуваха лекарства, за да се презапасяват.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
2985
8
28.10 2022 в 16:19
7450
7
28.10 2022 в 16:14
2985
6
28.10 2022 в 16:10
-2427
5
28.10 2022 в 15:54
2985
4
28.10 2022 в 15:49
-2427
3
28.10 2022 в 15:40
2985
2
28.10 2022 в 15:22
4005
1
28.10 2022 в 14:03
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други