Правителството на Белиз обяви, че преустановява дипломатическите си отношения с Израел, предаде AFP.
Тя става втората латиноамериканска държава след Боливия, която прекъсва връзките си с Израел след началото на войната между Израел и "Хамас", провокирана от терористичното нападение на групировката в Южен Израел на 7 октомври.
Аргументирайки се с "непрестанните безразборни бомбардировки" в Газа, властите в столицата Белмопан няма да приемат новия израелски посланик Айнат Кранц-Найгер и обявиха, че оттеглят искането за акредитация на почетния си консул в Тел Авив.
От 7 октомври насам "Израел последователно нарушава международното право", се казва в изявление на Белиз.
Боливия прекрати отношенията си с Израел на 1 ноември, а Колумбия, Чили и Хондурас отзоваха посланиците си.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
17983
1
15.11 2023 в 16:48
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци