Момченце на 5 месеца почина, след като родителите му извършили обрязване в домашни условия в Италия, съобщи Би Би Си, позовавайки се на местните власти.
Бебето е прието в болница в Болоня в критично състояние в петък вечерта, но лекарите не успели да го спасят.
Италианските власти са започнали разследване срещу родителите на бебето.
По неофициална информация родителите са от Гана.
2-годишно момченце почина след обрязване в мигрантски център в Рим пред декември миналата година.
Около 5000 обрязвания се извършват всяка година в Италия, като над една трета се случват по незаконен начин, обясняват здравни организации.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец