Турските власти арестуваха и главния редактор на опозиционния вестник "Джумхюриет", съобщи БГНЕС, позовавайки се на други медии.
Именно "Джумхюриет" остана единствената голяма опозиционно настроена към режима на Ердоган медия в южната съседка.
Бившият главен редактор на турския вестник Джан Дюндар напусна след осуетения опит за преврат и обяви, че вече не вярва на правосъдието. Той бе осъден на първа съдебна инстанция на пет години и 10 месеца затвор за разгласяване на държавни тайни във връзка със случай, който предизвика гнева на президента Реджеп Ердоган. След това той получи разрешение да остане на свобода в очакване на решението на апелативния съд, но успя да напусне Турция. Властите обаче задържаха съпругата му.
Анкара уволни 10 000 държавни служители в рамките на продължаващата чистка в страната срещу предполагаемите извършители на преврата от 15 юли. Досега повече от 35 000 души бяха арестувани, а хиляди други бяха уволнени или отстранени от работа. Чистката след преврата засегна и кюрдското малцинство в страната, което представлява около 15% от населението. Вследствие на правителствените мерки бяха закрити редица кюрдски медии, а множество държавни служители бяха уволнени заради предполагаеми връзки със забранената Кюрдска работническа партия (ПКК).
Коментари
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
13540
5
31.10 2016 в 09:58
То сега да не вземете да си помислите че и в Европа има демокрация и свобода на словото!!!
12779
1
31.10 2016 в 09:01
Последни коментари
''Най-доброто предстои!''. Пеевски сменя устава на ДПС в НДК (видео, снимки)
Депутатите ще разгледат Бюджет 2025 на 7 януари
PISA: Българчетата са най-функционално неграмотни в Европа. Къде сме година след теста
Орбан обвини имиграцията за нападението в Магдебург
Коледна проповед: Папа Франциск забрани на служителите на Ватикана да клюкарстват