В Нова Зеландия днес започнаха парламентарни избори, на които премиерът Джасинда Ардърн се бори за втори мандат.
Успоредно с това се провежда и референдум за евтаназията и легализацията на марихуаната.
Битката за упразвлението на страната е между Лейбъристката партия, дошла на власт преди три години под ръководството на Ардърн, и Националната партия, припомня БТА. Фаворит е Лейбъристката партия, която управлява в коалиция с партията "Нова Зеландия преди всичко", защото нямаше необходимо мнозинство за самостоятелно правителство.
През последните две години позициите на лейбъристите значително се засилиха благодарение на Ардърн, която се доказа като благоразумен и силен ръководител, който сплоти нацията. Сега стремежът е лейбъристите да получат достатъчно мнозинство, за да съставят еднопартийно правителство.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец