Трета загуба за ЦСКА в Шампионската лига

Васил Георгиев 13 декември 2011 в 21:43 1383 0

cska-voleyball0211

Мъжкят ни волейболен първенец ЦСКА регистрира третата си загуба в група "А" на Шампионската лига.

В зала "Лото Доум Маасейк" в Белгия момчетата на треньора Александър Попов отстъпиха на тима на Нолико с 1:3 гейма (27:25, 16:25, 22:25, 20:25) след 104 минути игра, регистрирайки третата си загуба от три изиграни мача в групата. Силен дебют с екипа на ЦСКА направи 40-годишният канадец с британски паспорт Джeйсън Холдейн. В игра в международен мач на отбора се завърна и либерото на националния ни тим Теодор Салпаров. Както е известно, в началото на лятото Теди претърпя операция, от която дълго се възстановява. Холдейн стана реализатор №1 в мача, като завърши с 16 точки. Ивайло Стефанов добави 14, а Евгени Иванов завърши с 12 точки. За тима на домакините, които постигнаха втората си победа в групата, петима волейболисти завършиха с двуцифрен точков актив. Екстравагантният камерунец Натан Воунембиана реализира 15 точки, Пиер Верхеес добави 14. Тимът на ЦСКА започна отлично мача, като на първото техническо прекъсване в първата част водеше с две точки - 8:6, а при второто с три - 16:13 точки. Домакините опитаха да измъкнат гейма с финален щурм, но по-опитният отбор на ЦСКА успя да затвори частта, макар и при четвъртата си възможност. Във втория гейм играчите на Нолико се разиграха, а посрещането на Велизар Кьосев рухна. Първото техническо прекъсване дойде при три точки аванс за белгийците - 8:5, а второто при 8 - 16:8 точки. Треньорът Александър Попов опита да промени нещо, пускайки Владислав Александров. Той обаче се контузи лошо само няколко секунди след като се бе появил на площадката. В игра се включи и националът Теодор Салпаров, като успя да посъживи малко играта на "армейците", но не и да помогне за пълен обрат. Третата част тръгна точка за точка, като ЦСКА поведе с 8:7 точки. След това обаче домакините доведоха нещата до 16:12 точки в своя полза и не изпуснаха контрола до края. В четвъртия гейм отборът на ЦСКА тръгна вихрено, като поведе с 9:4 точки. Домакините обаче си върнаха инициативата и стигнаха до 16:15 точки, а след това затвориха и мача. В четвъртия кръг от груповата фаза, на 21 декември (сряда) ЦСКА посреща Нолико в "Арена Армеец".