Реал Мадрид триумфира в Шампионска лига след драма с дузпи

offnews 29 май 2016 в 00:29 9039 2

Реал Мадрид е новият крал на европейския футбол след драма с дузпи. Решаващият последен удар отбеляза звездата на "белия балет" Кристиано Роналдо. Петата дузпа за Атлетико пропусна Хуан Фран.

Двата отбора стигнаха до продължения след 1:1 в редовното време. Първият гол в мача отбеляза Серхио Рамос в 15-тата минута. Защитникът на Реал Мадрид отбеляза и в двубоя във финала на ШЛ през 2014-та година.

Пропуск от огромно значение направи Гризман от Атлетико М, когато пропусна дузпа още в началото на второто полувреме. Футболистът на Диего Симеоне уцели гредата и не успя да изравни в 48-мата минута.

Решаващият момент за Атлетико дойде в 79 минута, когато Яник Ферейра-Караско отбеляза изравнителното попадение.

В крайна сметка Реал Мадрид триумфира и завоюва 11-та титла в най-престижния европейски клубен турнир.

12392

2

sevsev

29.05 2016 в 15:22

Европейските клубни турнири трябва да се преименуват на Лига Реал Мадрид и Лига Севиля.