Левски спечели във Враца с 10 души

Любомир Тодоров 18 март 2012 в 17:12 1168 0

Гаджев (вляво) отбеляза с гол своя мач №100. Снимка:БГНЕС
Отборът на Левски спечели с 2:0 срещу Ботев във Враца в двубой от 19-ия кръг на „А” футболна група и поне за едно денонощие излезе на второ място в класиране. Лидерът Лудогорец разгроми с 5:0 последния Светкавица в Разград.   „Сините” решиха двубоя в началото на второто полувреме. След атака от дясно и удар на капитана Владимир Гаджев, Орлин Старокин посрещна отбитата от вратаря Веселин Цветковски топка и я прати във вратата в 55-ата минута. Секунди след това при подобна ситуация Гаджев сам реализира второто попадение в своя мач №100 за Левски. Глупав червен картон си изпроси скоро след това бразилският нападател на столичани Жуниньо. Той бе фаулиран от резервата на Ботев Николай Николов и след това го удари с глава, заради което бе изгонен от рефера Мартин Богдев. В Разград Лудогорец успя да открие чак в последната минута на първото полувреме. Тогава след центриране Петър Трифонов от Светкавица си отбеляза автогол. През втората част имаше само един отбор на терена. В последните 25 минути на двубоя се разписаха Мирослав Иванов, Кабаселе (на два пъти) и Георги Костадинов.    „А“ група, XIX кръг Лудогорец – Светкавица 5:0 Ботев – Левски 0:2 Локомотив (Сф – Видима-Раковски 0:1 Литекс – Славия 1:0 Миньор – Черно море 0:1 Черноморец – Берое 2:2 Калиакра – Локомотив (Пд) 1:2 На 19 март От 20 часа ЦСКА – Монтана   Класиране 1.Лудогорец 45 т. 2. Левски - 42 3.ЦСКА 39 4.Черноморец 37 5.Литекс 37 6. Славия 33 т.