Бербатов с хеттрик срещу Уигън

Васил Георгиев 26 декември 2011 в 19:11 1906 0

Димитър Бербатов, Снимка БГНЕС
Димитър Бербатов влезе в голова серия във Висшата лига на Англия. Голмайсторът на миналия шампионат наниза хеттрик при домакинската победа на Манчестър Юнайтед с 5:0 над Уигън в мач от XVIII кръг на най-силното футболно първенство в света. Мениджърът на Манчестър Юнайтед сър Алекс Фъргюсън заложи на експериментален състав, като в атака заложи на Бербатов и Хавиер Ернандес за сметка на оставените сред резервите Рууни и Уелбек. Още в 8-ата минута Парк Джи Сун откри резултата. Ситуацията на 18-ия в класирането тим на Уигън стана още по-сложна в 38-ата минута, когато Конър Самън получи директен червен картон след сблъсък с Майкъл Карик. В 41-ата минута Бербатов откри головата си сметка в мача. Той се възползва от пас на Гибсън в наказателното поле на Уигън, гардира феноменално топката и без проблеми реализира. В 59-ата минута българинът стигна и до второто си попадение в мача. Антонио Валенсия откри със задължаващ пас Бербатов в наказателното поле и нападателят прониза с десния крак вратата на Уигън за втори път в мача. Самият Антонио Валенсия направи 4:0 в 75-ата минута, а четири по-късно за нарушение срещу Парк Жи Сун бе отсъдена дузпа, която Бербатов вкара за крайното 5:0. Така Митко вече има шест попадения от началото на сезона с екипа на Манчестър Юнайтед, четири от които във Висшата лига и то всички отбелязани в два поредни мача. За Манчестър Юнайтед това е 14-а победа за сезона. Уигън пък регистрира 10-ата си загуба. Успехът се оказа изключително сладък за Юнайтед, след като тимът се изравни по точки на върха в класирането с Манчестър Сити. "Гражданите" направиха грешна стъпка, завършвайки 0:0 при гостуването си на Уест Бромич. Издънка направи и Челси, допускайки трето поредно равенство. На "Стамфорд Бридж" "сините" не успяха да победят Фулъм. Мата в 47-ата изведе Челси напред, но Клинт Демпси в 55-ата възстанови равенството.   Англия, Висша лига, XVIII кръг Челси - Фулъм 1:1 Съндърланд - Евертън 1:1 Уест Бромич - Манчестър Сити 0:0 Манчестър Юнайтед - Уигън 5:0 Ливърпул - Блекбърн 1:1 Болтън - Нюкасъл 0:2 (Мартин Петров бе титуляр за Болтън и игра цял мач) От 21,45 часа Стоук Сити - Астън Вила На 27 декември от 17 часа Арсенал - Уулвърхемптън От 19 часа Суонзи - Куинс Парк Рейнджърс От 21,30 часа Норич - Тотнъм Класиране 1.Манчестър Сити    45 точки 2.Манчестър Юнайтед    45 т. 3.Тотнъм    35 т (два мача по-малко) 4.Челси    34 т. 5.Арсенал    32 т. (мач по-малко)