Българин в Топ 8 на състезание от Световната купа по биатлон

OFFNews 12 февруари 2016 в 21:00 5280 2

Българинът Владимир Илиев записа най-доброто си класиране за сезона в Световната купа по биатлон, след като се нареди на 8-о място в преследването на 12,5 километра в американския зимен център Преск Айл, съобщи БНТ.

Илиев стартира от 21-а позиция, но силното му бягане го нареди сред първите осем състезатели. Той пропусна 4 мишени в четирите си стрелби и измина трасето за 33:13,1 минути. Българинът завърши на 2:08,7 минути зад победителя Мартен Фуркад от Франция.

Фуркад беше втори преди последната стрелба след Йоханес Тингнес Бьо от Норвегия, но в нея беше безгрешен и финишира за 31:04,4 минути. Французинът завърши с две грешки на огневия рубеж. За Фуркад това е седми успех за сезона и 46-и в кариерата за Световната купа. Той е на второ място във вечната ранглиста.

Начело е норвежката легенда Оле Ейнар Бьорндален с 95 победи.

Крайно класиране в преследването на 12.5 км за мъже от Световната купа по биатлон в Преск Айл:

1. Мартен Фуркад (Франция) - 31.04,4 минути (1+1+0+0 грешки в стрелбата)
2. Йоханес Бьо (Норвегия) - на 24,8 секунди (1+0+0+2)