Радослав Янков с второ място на Световната купа по сноуборд в Словения

OFFNews 23 януари 2016 в 17:50 4944 2

Радослав Янков завърши втори в паралелния гигантски слалом по сноуборд в Словения днес.

Във финала той се изправи срещу световния шампион от миналата година Андрей Соболев, като за малко изпусна трета победа за Световната купа по сноуборд.

25-годишният Янков залитна във финалните метри, което му коства победата, пише Sportal.

Янков завърши на 0.50 сек зад победителя. В малкия финал, в който един срещу друг се изправиха двама представители на Русия, надделя Вик Уайлд срещу Станислав Петков, който остана на +0.87 сек зад него.

Българинът беше пети в квалификациите тази сутрин. На 1/8-финала родният спортист се справи убедително с двукратния световен шампион Андреас Промегер (Австрия). Последва убедително представяне и в 1/4-финала, където Янков отстрани италианеца Едвин Корати, който дори излетя от трасето. В 1/2-финала българинът спечели с 26 стотни и пред руснака Станислав Детков.