Варненци трупат нова грамада от камъни пред общината заради войната по пътищата

OFFNews 12 September 2018 в 23:26 7877 0
Варненци трупат нова грамада от камъни пред общината заради войната по пътищата

Стотици варненци излязоха тази вечер на шествие в памет на балетиста Мартин Чикалов, убит в понеделник от шофьор без книжка. 

Протестното шествие премина под мотото "Поход за живот".

В него се включиха приятели и близки на Мартин Чикалов, представители на местните велоклубове, стотици граждани.

Радио Варна съобщава, че нова "грамада на гнева" вече расте пред градската администрация - демонстрантите отново трупат камъни, за да изразят недоволството си от липсата на адекватни мерки срещу смъртта на велосипедисти и пешеходци.

Първата грамада беше натрупана на мястото, на което през февруари 2013 г. се самозапали Пламен Горанов - в знак на протест срещу управлението на града.

Следете новините ни в :
    Най-важното
    Всички новини
    X

    Георги Пашов: Световното първенство оправдава очакванията, Мексико е голямата изненада на турнира