Родители на деца с увреждания ще протестират в Бургас, като недоволството им е срещу програмата „Личен асистент”.
По думите им децата в неравностойно положение ще имат право на лична помощ максимум по 40 часа на месец, или по 2 часа дневно, пише Нова тв.
Според тях това е крайно недостатъчно, защото децата се нуждаят от грижи 24 часа в денонощието. Освен това доходите на личните асистенти драстично ще намалеят, защото ще се осигуряват върху тези два часа.
В знак на гражданско неподчинение, протестиращите са готвят и да разпънат палатков лагер пред общината в Бургас.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец