Министърът на финансите Теменужка Петкова ще проведе нова среща със социалните партньори – работодателските организации и синдикатите, във връзка с подготовката на Закона за държавния бюджет и бюджетите на ДОО и НЗОК за 2026 година, съобщиха от МФ.
Разговорите ще започнат в 10.00 часа. Срещата ще бъде предавана на живо в официалния фейсбук профил на Министерството на финансите - https://www.facebook.com/minfin.bg.
Между социалните партньори има съгласие да не се вдига данък дивидент.
Очаква се да има консенсус и за запазване размера на пенсионната вноска, както и за отпадането на автоматизма при формирането на заплатите в някои държавни сектори.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец